Виготовлення плану евакуації

План евакуації – документ, в якому детально розписані шляхи евакуації, правила поведінки людей та порядок, послідовність дій персоналу у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Цей документ складається з графічної та текстової частини, кожна з яких має своє значення.

Компанія «Укртехнобез» розробляє плани евакуації для різних типів об’єктів з урахуванням усіх особливостей та вимог чинного законодавства. Просто потрібно звернутись до спеціалістів та розповісти свої вимоги, а далі уже це клопоти професіоналів.

Замовте дзвінок, щоби отримати безкоштовну консультацію!

Реалізовані проекти

Ми працюємо на совість

0

років на ринку

0

Задоволених клієнтів

0

завершених проектів

0

співробітники

Безкоштовна консультація

Особливості виготовлення планів евакуації

Пожежа може застати зненацька в місцях громадського користування чи навчальних закладах, а врятувати своє життя допоможе швидка реакція і вивішена на видноті схема евакуації. Саме завдяки їй потерпілий може швидко зорієнтуватись в місцевості і вчасно залишити будівлю, що палає. Зараз виготовлення планів евакуації – це актуальна послуга для шкіл, супермаркетів, офісів, розважальних центрів та навіть жилих будинків.

Такий план повинен бути складений правильно і зрозуміло, щоб допомогти людині, а не заплутати її в екстреній ситуації. В ньому обов’язково прописуються шляхи евакуації, запасні входи та виходи. Правильно розроблена схема містить послідовне пояснення дій, яких мають дотримуватись люди в умовах надзвичайних ситуацій. 

Що є обов’язковим при виготовленні планів евакуації?

В цій справі важливою є точність і простота викладу матеріалу, щоб забезпечити безпечне і швидке покидання місця пожежі. Дана схема складається з двох частин, до розробки яких потрібно підходити максимально серйозно.

Починають розробляти план евакуації зі створення графічної частини, що містить:

 • Чітко окреслену схему будівлі, яка не повинна прикриватись другорядними деталями, адже вони можуть відволікати увагу.
 • Зелені та пунктирні стрілки. Перші показують основні шляхи евакуації, а другі сповіщають про наявність запасних виходів.
 • Умовні знаки, які показують, де розміщені вогнегасники, пожежні крани, тощо.

Далі для виготовлення плакатів плану евакуації прописують текстову частину, яка може бути представлена у вигляді таблиці чи інструкції.

У ній зазначають інформацію про:

 • Заходи пожежної безпеки.
 • Схему поточних дій під час виникнення надзвичайної ситуації.

Для того, щоб план був дійсно корисним, варто мати не тільки його загальний різновид, але і індивідуальний. Останній складається спеціально для кожної класної кімнати чи офісного приміщення. 

В якому випадку рішення замовити план евакуації при пожежі є даремним?

Навіть ідеально складений план може бути непотрібним і не мати жодного сенсу, якщо його залишити без практичного відробітку. Адже в екстреній ситуації  людина може розгубитись в просторі і тоді схема не допоможе. Правила пожежної безпеки, які представляє Україна, потребують спеціальних тренувань по проходженню подібних планів.

Для кожного об’єкту існує індивідуальний інтервал проведення такої процедури. Згідно з правилами, тренування мають проводитись в:

 • Будівлях та спеціальних спорудах не рідше одного разу на півроку.
 • Торгівельних центрах, великих компаніях та інших місцях, де можуть одночасно знаходитись понад 50 чоловік, не менше одного разу в квартал.
 • Школах і дитячих садочках кожен місяць.

Тільки тоді, коли власник підприємства відмовляється від практичного відробітку і тим самим нехтує правилами безпеки, наражаючи на небезпеку себе і людей, схема евакуації може бути непотрібною. В інших випадках вона є обов’язковою, тому потрібно ретельно обирати компанію, якій ви зможете довірити розробити план евакуації. Адже саме від його зрозумілості і точності в надзвичайній ситуації буде залежати чиєсь життя.

«Укртехнобез» – та компанія, яка гідна вашої довіри

Наша надійність підтверджується багаторічним досвідом роботи та відгуками сотні задоволених клієнтів. Компанія працює протягом тривалого часу з мережею будівельно-господарських гіпермаркетів «Епіцентр» та багатьма іншими гігантами своєї справи.

Клієнти замовляють плани евакуації при пожежі саме у нас, адже «Укртехнобез» може запропонувати:

 • Оперативну розробку схем для будь-яких об’єктів.
 • Точний розрахунок часу та шляхів евакуації.
 • Зрозуміле пояснення складних термінів в текстовій частині.

Ми працюємо у всіх містах України, тому якщо ви шукаєте ідеальний план для об’єкта, місцеперебування якого – це Київ, Житомир чи Одеса, то ми завжди готові допомогти.

Безкоштовна консультація


wp-megamenu-sub-menu
ukUkrainian
ru_RURussian ukUkrainian