Вогнезахист дерев’яних конструкцій – це комплекс робіт, по підвищенню стійкості деревини до займання та горіння.
Відповідно до п. 2.5 розділу ІІІ Правил пожежної безпеки в Україні «У будинках, крім будинків V ступеня вогнестійкості, дерев’яні елементи горищних покриттів (крокви, лати) повинні оброблятися засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності».
Мета проведення вогнезахисту – це збільшення часу для проведення безпечної евакуації людей з будівлі при пожежі.
Вогнезахисна обробка дерев’яних конструкцій проводиться наступними способами:
- Вогнезахисне просочування. При застосуванні даного способу, вогнезахисний засіб після нанесення його на дерев’яні конструкції просочується в структуру дерева та захищає його від займання.
- Поверхневе вогнезахисне обробляння – це нанесення вогнезахисного покриву на поверхню, що захищається шляхом вогнезахисного фарбування або лакування. При використанні даного способу, шар вогнезахисного покриття запобігає надмірному нагріванню та займанню дерев’яної конструкції.
Порядок проведення вогнезахисного обробляння деревини
- Проводимо вимірювання вологості деревини за допомогою вологоміра LaserlinerDampChek 082/003F.
- Видаляємо бруд та пил з поверхонь, які підлягають вогнезахисту за допомогою щіток, пензлів та ін.
- За допомогою фарбувальних станцій, наносимо вогнезахисний розчин в кілька шарів відповідно до Регламенту заводу-виробника відповідної речовини. Між нанесеннями шарів залишаємо час для повного висихання конструкцій.
Перевірка контролю якості відбувається за допомогою наступних методів
- При вогнезахисному просоченні найбільш поширеним є «Експрес-метод» згідно ГОСТ 30219. Для експрес-методу в різних місцях зрізають з оброблених конструкцій не менше 10-ти проб (стружка товщиною до 1 мм). Кожну пробу (стружку) підпалюють протягом 15-ти секунд. Проведена робота вважається якісною, якщо не менше ніж 90% проб після відведення вогню погасли.
- При поверхневому вогнезахисному обробленню зазвичай здійснюється візуальний огляд та вимірюється товщина шару вогнезахисної фарби чи лаку. Він повинен бути не меншим за вимоги Технічного регламенту відповідної речовини.
- Також за бажанням для перевірки якості виконання робіт Замовник може залучати представників проектної організації, виробника продукції, або уповноваженого представника центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, органу з оцінки відповідності, у якого є атестат акредитації, виданий Національним агентством з акредитації України.