Вогнезахист деревини

Вогнезахист дерев’яних конструкцій – це комплекс робіт, по підвищенню стійкості деревини до займання та горіння.

Відповідно до п. 2.5 розділу ІІІ Правил пожежної безпеки в Україні «У будинках, крім будинків V ступеня вогнестійкості, дерев’яні елементи горищних покриттів (крокви, лати) повинні оброблятися засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності».

Мета проведення вогнезахисту – це збільшення часу для проведення безпечної евакуації людей з будівлі при пожежі.

Вогнезахисна обробка дерев’яних конструкцій проводиться наступними способами:

 • Вогнезахисне просочування. При застосуванні даного способу, вогнезахисний засіб після нанесення його на дерев’яні конструкції просочується в структуру дерева та захищає його від займання.
 • Поверхневе вогнезахисне обробляння – це нанесення вогнезахисного покриву на поверхню, що захищається шляхом вогнезахисного фарбування або лакування. При використанні даного способу, шар вогнезахисного покриття запобігає надмірному нагріванню та займанню дерев’яної конструкції.

Порядок проведення вогнезахисного обробляння деревини

 • Проводимо вимірювання вологості деревини за допомогою вологоміра LaserlinerDampChek 082/003F.
 • Видаляємо бруд та пил з поверхонь, які підлягають вогнезахисту за допомогою щіток, пензлів та ін.
 • За допомогою фарбувальних станцій, наносимо вогнезахисний розчин в кілька шарів відповідно до Регламенту заводу-виробника відповідної речовини. Між нанесеннями шарів залишаємо час для повного висихання конструкцій.

Перевірка контролю якості відбувається за допомогою наступних методів

 • При вогнезахисному просоченні найбільш поширеним є «Експрес-метод» згідно ГОСТ 30219. Для експрес-методу в різних місцях зрізають з оброблених конструкцій не менше 10-ти проб (стружка товщиною до 1 мм). Кожну пробу (стружку) підпалюють протягом 15-ти секунд. Проведена робота вважається якісною, якщо не менше ніж 90% проб після відведення вогню погасли.
 • При поверхневому вогнезахисному обробленню зазвичай здійснюється візуальний огляд та вимірюється товщина шару вогнезахисної фарби чи лаку. Він повинен бути не меншим за вимоги Технічного регламенту відповідної речовини.
 • Також за бажанням для перевірки якості виконання робіт Замовник може залучати представників проектної організації, виробника продукції, або уповноваженого представника центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, органу з оцінки відповідності, у якого є атестат акредитації, виданий Національним агентством з акредитації України.

Етапи виконання робіт:

01.

Вивчення вимог замовника

02.

Пошук оптимального рішення

03.

Узгодження вартості робіт

04.

Розробка проекту проведення робіт

05.

Виконання робіт (строго до регламенту робіт з вогнезахисту)

06.

Здача робіт в експлуатацію

Замовте дзвінок, щоби отримати безкоштовну консультацію!

В підсумку Замовник отримає наступні документи:

 • Проект проведення робіт з вогнезахисного обробляння дерев’яних конструкцій;
 • Акт виміру вологості деревини;
 • Акт прийняття виконаних робіт з вогнезахисного обробляння.

За бажанням для перевірки якості виконання робіт Замовник може залучати треті особи.

Вартість проведення робіт з вогнезахисту дерев’яних конструкцій:

Вогнезахист дерева Вартість розробки проекту проведення робіт, грн. з ПДВ Вартість робіт,

грн/м2

1. Вогнезахисне просочення 600,00 Від 20
2. Поверхневевогнезахиснеобробляння 600,00 Від 60

 

Наша компанія за 6 років своєї діяльності провела вогнезахист дерев’яних конструкцій на сотнях об’єктів в усіх регіонах України. Це сотні тисяч захищених від пожежі квадратних метрів горищ. Корозія від контакту з вогнезахисними розчинами «роз’їла» більше 20-ти двигунів фарбувальних станцій. І кожного разу, коли ми залишаємо наступний об’єкт – ми впевнені, що вогонь туди не прийде!

Обладнання, яким проводимо роботи:

 • Фарбувальна станція Airless 6389
 • Фарбувальна станція на базі насоса Grundfos GPA
 • Фарбувальна станція на базі насоса JSWm

Замовте дзвінок, щоби отримати безкоштовну консультацію!

Реалізовані проекти

Ми працюємо на совість

0

років на ринку

0

Задоволених клієнтів

0

завершених проектів

0

співробітники

Безкоштовна консультація

Вогнезахист деревини – необхідні роботи для безпеки усього приміщення

З усіх будівельних матеріалів дерево вважається найстарішим. Воно й досі має попит завдяки привабливому зовнішньому вигляду, довгому терміну придатності при належному догляді. Але у цього матеріалу є суттєвий недолік – висока пожежна небезпека. Вихід з цієї ситуації є – вогнезахист деревини, який максимально розв’язує проблему.

Проведений комплекс робіт робить конструкції максимально безпечними для використання. Варто пам’ятати, що нанесене покриття не гарантує того, що матеріал не загориться. Його основне завдання – максимально збільшити протидію такій конструкції високій температурі.

Що такого особливого у вогнезахисті деревини?

Уже вище було сказано, що це обов’язковий захист усіх дерев’яних конструкцій. Вам потрібно заздалегідь надати проект, в якому буде розписаний весь комплекс робіт.

Варто пам’ятати, що не можна самостійно проводити усі роботи. Цим мають займатись спеціалісти, які мають відповідні ліцензії та сертифікати. Також у них мають бути сертифікати для речовин, які використовують в роботі.

Яким буває вогнезахист дерев’яних конструкцій?

На сьогодні існує декілька видів захисту. Кожен з них має певні особливості.

Просочування

Переважно такі речовини використовують для видимих частин дерев’яних елементів. Так вони допомагають зберегти натуральну красу матеріалу. Вони рівномірно та глибоко проникають в середину. Коли починають плавитись легкоплавні речовини, виникає певна плівка. Саме вона обмежує доступ кисню на поверхню дерева. Так підвищується температура загоряння.

Якщо говорити про термін дії, то вогнезахист дерев’яних конструкцій будівель та споруд розрахований на 2-3 роки. Про це варто пам’ятати та слідкувати за станом важливих елементів.

Фарба

Такий варіант підходить для конструкцій, які будуть непомітними. Просто після нанесення фарби колір деревини трохи зміниться. Варто знати, що фарби спучуються та утворюють вогнезахисний шар. Він не дозволяє досягати критичної температури.

Що стосується терміну дії, то десь 6-10 років. Також варто пам’ятати, ціна вогнезахисту деревини дорожче у порівнянні з попереднім пунктом.

Який варіант захисту деревини вибрати?

Зараз не виникне складнощів з пошуком відповідних матеріалів. Просто перед цим варто вирішити основні моменти. Одна з таких тонкощів, які типи конструкцій потрібно обробити.

А ще необхідно вирахувати площу, яку потрібно додатково захистити.

Зрозуміло, що самостійно в цьому не вдасться розібратись. Тому якомога раніше зверніться до спеціалістів. Вони допоможуть розібратись у всіх тонкощах і порадять найкращий варіант.

А ще вони виконують усі роботи відповідно до вимог. Порядок дій такий:

 • Підготовка поверхні. На цьому етапі потрібно максимально очистити поверхню від бруду чи старого покриття.
 • Безпосереднє нанесення покриття.
 • Додатковий захист вогнезахисного покриття. Якщо поверхня буде піддаватись зовнішньому впливу, її потрібно додатково захистити. Для цього використовують спеціальні лаки. Їх наносять лише після повного висихання основного шару.
 • Перевірка виконання робіт.

В яких випадках потрібно захищати деревину?

Багато хто вважає, що вогнезахист дерев’яних конструкцій даху проводять лише для нових елементів. У більшості випадків так і відбувається.

Варто пам’ятати, що захист періодично потрібно поновлювати. Для цього раз в рік оглядають елементи, якщо є така можливість. Якщо поверхня без пошкоджень, нема чого хвилюватись. Покриття поновите після закінчення терміну експлуатації. У випадку виявлення пошкоджень, покриття потрібно оновити.

Де краще замовити послугу?

Компанія «Уктехнобез» професійно та якісно проводить весь комплекс робіт по захисту дерев’яних конструкцій різного типу. На основі вивчення вимог замовника проводиться пошук оптимального рішення, розробка проекту і подальша його реалізація.

Окрім цього варто пам’ятати ще про деякі позитивні моменти:

 • лояльна ціна вогнезахисту дерев’яних конструкцій;
 • проведення робіт не тільки в великих містах (Київ, Львів чи Одеса), це вся Україна;
 • використання професійного обладнання для роботи.

Забезпечте максимальний захист усіх дерев’яних конструкцій приміщень.

 

Безкоштовна консультація


wp-megamenu-sub-menu
ukUkrainian
ru_RURussian ukUkrainian