Замір опору заземлення

Заземлення – це електричне з’єднання будь-якого електроприладу із землею. Воно необхідне для захисту людини від ураження струмом у разі несправності або пошкодження електроприладу.

У ролі заземлювача найчастіше використовується звичайний металевий стержень, але може застосовуватися і комплекс спеціальної форми, що складається з складних елементів.

Для перевірки якості заземлення використовують замір опору контуру заземлення.

Принцип роботи

За допомогою такого виміру визначають значення електричного опору заземлення, яке при необхідності можна знизити, збільшуючи провідність середовища або площа контакту.

Для цього підвищують кількість солей в землі, використовують безліч металевих стрижнів або застосовую якісь інші способи.

Влаштування заземлення та вимоги до заземлення регламентуються ПУЕ (Правила улаштування електроустановок).

Слід знати, що просте заземлення всього лише знижує напругу фази, яка потрапила на корпус електроприладу.

Для надійного захисту життя і здоров’я людини пристрій заземлення бажано встановлювати спільно із захисним пристроєм відключення.

Заземлюючих пристроїв підбирається і проектується індивідуально для кожного окремого випадку. Замір опору контуру заземлення здійснюється відразу ж після введення житлового об’єкта або підприємства в експлуатацію. Подальші вимірювання проводяться один раз на рік.

Будова і параметри пристрою заземлення залежать від деяких факторів: складу і типу грунту, вологості грунту і т.д. Перш ніж встановлювати заземлення складають проект. Вимірюється сила опору пристрою заземлення спеціальними приладами, які дозволяють точно і швидко визначити питоме значення опору грунту, заземлюючого стрижня, а також його елементів.

Опір заземлюючого пристрою може вимірюватися чотири-, три- і двополюсними методами. Для багаторазового виміру в комплект приладу входять спеціальні кліщі.

Прилади для вимірювання опору можуть враховувати різні параметри, здатні вплинути на хід вимірювань, і виправляти отримані результати.

Безкоштовна консультація


wp-megamenu-sub-menu
ukUkrainian
ru_RURussian ukUkrainian